
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Core Architecture(core/core processor) | Pipelined |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Bits | 14 |
| Number of Inputs | 1 |
| Reference Type | External, Internal |
| Sampling Rate | 80 Msps |
| Number of A/D Converters | 1 |
| Max Digital Supply Voltage | 5 V |
| Input Type | Differential |
| Interface Type(Data Interface) | Parallel |
| Analog Supply Voltage | 5 V |
| Ratio - S/H:ADC | 1:1 |
| Configuration | S/H-ADC |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$71.05373
Ext.Price$71.05373
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $71.05373 | $71.05373 |
| 10 | $59.71063 | $597.10630 |
| 25 | $55.74505 | $1393.62625 |
